Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy dziennikarze rywalizowali na strzelnicy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji

Data publikacji 20.02.2011

18 lutego 2011 r. na strzelnicy sportowej odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, zorganizowane dla wrocławskich dziennikarzy przez Policyjny Klub Strzelecki „Snajper”, Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wrocławską Komendę Miejską Policji. Tym razem orężem uczestników zawodów nie były kamera, mikrofon czy komputer, a broń sportowa.

W pierwszych tego typu zawodach udział wzięło ponad dwudziestu znanych dziennikarzy z wrocławskich redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych. W trzech konkurencjach strzeleckich rozgrywanych z użyciem broni pneumatycznej - strzelaniu z karabinka, strzelaniu z pistoletu oraz w konkursie „jednego strzału” - rywalizowali ci, których efekty pracy w mediach możemy na co dzień widzieć, słyszeć i czytać.

Tym razem ich orężem nie były kamera, mikrofon czy komputer, a broń sportowa. W miarę upływu czasu i liczby oddanych strzałów w poszczególnych konkurencjach, rywalizacja robiła się coraz bardziej zacięta, wyłaniając pod koniec ścisłą czołówkę najlepszych snajperów.

W kategorii karabinka pneumatycznego zwyciężył Marcin Brodowski z redakcji wrocławskich "Faktów". W kategorii pistoletu największą liczbą celnych strzałów wykazał się Piotr Wąsiński z wrocławskiego oddziału telewizji polskiej. Natomiast puchar komendanta Miejskiego trafił w ręce Andrzeja Rakowskiego z telewizji dolnośląskiej.

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu wręczył zawodnikom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników. Szczególne słowa uznania należą się tym, którzy nie wierzyli w swoje umiejętności, a mimo to odważyli się przystąpić do rywalizacji. Niektórzy z nich też stanęli na podium. Wszystkich, którzy uczestniczyli w zawodach, oraz tych, którzy tym razem nie mogli w nich wystartować, zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję.

Oto ci, którzy stanęli na podim w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: pistolet

1. Piotr Wąsiński - TVP3
2. Andrzej Rakowski - Telewizja Tede
3. Dawid Miązek - Radio Traffic

Kategoria: karabinek

1. Marcin Brodowski - TVP 3
2. Piotr Wąsiński - TVP3
3. Michał Ciepielski – PAP

Kategoria: jeden strzał (Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu)

1. Andrzej Rakowski – Tede
2. Sylwia Rzońca - TVP3
3.Piotr Wąsiński - TVP3

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony