Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwa księgowa przywłaszczyła 230 tys. zł

Data publikacji 21.02.2011

Za przywłaszczenie prawie 230 tys. zł odpowie nieuczciwa księgowa jednego ze sklepów z częściami samochodowymi. 35-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów z Nowego Portu. Po tym jak usłyszała zarzuty, prokurator zastosował wobec niej dozór policji i poręczenie majątkowe.

Właściciel sklepu z częściami samochodowymi poinformował policjantów z Nowego Portu o tym, że ujawnił fakt wyprowadzenia z firmy prawie 230 tys. zł.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że pieniądze te przywłaszczyła księgowa pokrzywdzonej firmy. Jak ustalili policjanci, podejrzana o to przestępstwo 35-letnia mieszkanka powiatu słupskiego, w sklepie pracowała od października 2008 roku. W okresie między lipcem i sierpniem 2010r. na swoje prywatne konto bankowe przelała pochodzące ze sklepowego utargu prawie 230 tys. zł. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Nowego Portu. Prokurator po przesłuchaniu kobiety, podjął decyzję o zastosowaniu wobec niej dozoru policji i zabezpieczenia majątkowego.

Za przywłaszczenie 35-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony