Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z nielegalnym tytoniem

Data publikacji 23.02.2011

Policjanci z KWP w Radomiu zatrzymali 35-latka, który przewoził prawie 200 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Tytoń miał prawdopodobnie trafić na targowiska. Straty Skarbu Państwa w wyniku niezapłaconej akcyzy i podatku sięgają prawie 130 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu w podradomskim Oblesie zatrzymali 35-latka, który w samochodzie przewoził tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W czasie przeszukania fiata doblo, którym poruszał się radomianin, policjanci zabezpieczyli blisko 200 kg tytoniu. Straty Skarbu Państwa w wyniku niezapłaconej akcyzy i podatku to kwota prawie 130 tys. złotych.

Mężczyzna, wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa, został osadzony w policyjnym areszcie. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, tytoń chciał sprzedać w Radomiu. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym zatrzymanemu grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadził Urząd Celny w Radomiu.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony