Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zamian za podwiezienie żądał usług seksualnych

Data publikacji 23.02.2011

Legionowscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Warszawy Adama G. Mężczyzna zaczepiał młode kobiety na przystankach autobusowych i proponował im podwiezienie. Po wysadzeniu z samochodu zmuszał kobiety do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawa miał swój początek w marcu ubiegłego roku. Wtedy to do komisariatu policji w Wieliszewie zgłosiła się młoda kobieta, która opowiedziała funkcjonariuszom o tym, co ją spotkało. Kiedy stała z dzieckiem na przystanku autobusowym na ulicy Modlińskiej, podjechał do niej młody mężczyzna i zaproponował podwiezienie. Kobieta wsiadła z dzieckiem do samochodu. Po kilku kilometrach kierowca granatowego vw passata skręcił do lasu, zatrzymał pojazd i zażądał od kobiety zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych sugerując, że jeśli tego nie zrobi, to jej dziecku może stać się krzywda. Następnie sprawca pozostawił 24-latkę z dzieckiem w lesie i odjechał.

Pokrzywdzona zgłosiła sprawę Policji. Dysponując portretem pamięciowym sprawcy oraz innymi ważnymi informacjami związanymi z tym zdarzeniem, policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W efekcie wytężonej pracy operacyjnej policjantów i ustaleń pozaprocesowych legionowscy kryminalni ustalili dane personalne sprawcy i wczoraj rano zatrzymali 28-letniego Adama G. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, a pokrzywdzona w trakcie okazania rozpoznała w nim sprawcę.

Policjanci prowadzący tę sprawę podejrzewają, że Adam G. może mieć związek z pięcioma innymi tego typu przestępstwami popełnionymi na ternie powiatów legionowskiego i nowodworskiego. Za tego typu przestępstwo zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dzisiaj Sąd Rejonowy w Legionowie zadecyduje o dalszym losie 28-letniego Adama G.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony