Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa "Sproketa" rozbita

Data publikacji 29.03.2007

31 tymczasowo aresztowanych, zabezpieczone mienie wartości 300.000 złotych w tym samochody, pieniądze i dokumenty - to efekty rozbicia przez stołecznych policjantów grupy "Sproketa". Grupa specjalizowała się w wyłudzaniu kredytów na zakup samochodów, praniem brudnych pieniędzy, oszustwami na szkodę firm ubezpieczeniowych, a także fałszowaniem dokumentów.

Kilka dni temu w policyjną zasadzkę wpadł jeden z szefów grupy - 35 letni Roman O. ps. "Sproket". Podczas zatrzymania członków grupy w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt pieczątek wystawionych na nieistniejące firmy fałszywe dokumenty oraz pieniądze. Przestępcy wykorzystując je zaciągali w różnych bankach kredyty na zakup nieistniejących samochodów. W tej chwili policjanci ustalili, że grupa przestępcza działała na terenie Warszawy i województwa Mazowieckiego.

Do tej pory 41 podejrzanym przedstawiono 231 zarzutów. Wobec 31 podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec wszystkich pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozory, poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju. 

W trakcie śledztwa odzyskano i zabezpieczono sześć samochodów, będących przedmiotem oszustwa łącznej wartości około 300.000 złotych, które zostały zwrócone prawowitym właścicielom. 

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją nie wykluczają też kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Trwa ustalanie czy członkowie grupy nie dokonali innych przestępstw na terenie całego kraju.
Powrót na górę strony