Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalny paliwowy interes

Data publikacji 24.02.2011

Policjanci z Kościana zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie jednej z firm w Czempiniu zabezpieczyli około 50 tysięcy litrów oleju opałowego i oleju po procesie blendowania. Zatrzymano czterech mężczyzn - kierowców cystern i nadzorujących linię technologiczną oczyszczania.

Policjanci od dłuższego czasu sprawdzali wzmożony ruch cystern na terenie powiatu. Jak się okazało, trasa ciężarówek prowadziła do jednej z firm usytuowanych na terenie Czempinia. Było to dziwne, gdyż firma ta nie zajmowała się obrotem paliwami.

Po kolejnym transporcie, przygotowano kontrolę firmy. W jej trakcie okazało się, że w jednym z budynków zainstalowana jest linia technologiczna służąca do blendowania oleju opałowego na pełnowartościowy olej napędowy.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli dwie cysterny wypełnione olejem opałowym, przygotowanym do oczyszczenia, oraz duży zbiornik prawdopodobnie z odbarwionym już olejem. Łącznie zabezpieczono prawie 50 tysięcy litrów tego surowca. Na miejscu zatrzymano 4 mężczyzn - dwóch kierowców i dwóch pracowników bezpośrednio nadzorujących linię technologiczną przerabiania oleju.

O treści i zakresie zarzutów, które mogą zostać przedstawione organizatorom i uczestnikom tego procederu zadecydują wyliczenia celników dotyczące strat podatkowych, na jakie w związku z nielegalnym procederem narażony został Skarb Państwa.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony