Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozboje i pobicia

Data publikacji 29.03.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich i trzech dorosłych, podejrzanych o rozboje i pobicia, dokonywane na terenie miasta. Funkcjonariusze udowodnili im udział, w co najmniej ośmiu rozbojach i dwóch pobiciach.

Policjanci Sekcji Wywiadowczej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu po uzyskanej informacji o rozboju dokonanym kilka dni wcześniej na wrocławskim Rakowcu, na 27-letnim mężczyźnie, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 16-latków oraz 17-latka, podejrzanych o ten napad.

Dalsze czynności policjantów doprowadziły do ustalenia kolejnych współsprawców. Na podstawie uzyskanych informacji, gromadzonego materiału dowodowego oraz ich szczegółowej analizy, policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat.

Zatrzymanym, funkcjonariusze udowodnili dokonanie na przełomie lutego i marca łącznie, co najmniej ośmiu rozboi oraz dwóch pobić. Sprawcy działali w godzinach wieczornych. Napadali głównie na młode osoby wracające z pubów lub dyskotek, bijąc i kradnąc przeważnie telefony komórkowe. 

Nieletnich umieszczono w ośrodku wychowawczym, natomiast wobec dwóch z pozostałych zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt. Za napad rabunkowy grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony