Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kolejowy" rozbójnik zatrzymany

Data publikacji 29.03.2007

24-letniego Marcina R., sprawcę rozboju na 21-letnim studencie, zatrzymali policjanci z Komisariatu Kolejowego w Poznaniu. Do zdarzenia doszło 21 marca w pociągu relacji Szczecin-Przemyśl. Funkcjonariuszom ustalenie i zatrzymanie Marcina R. zajęło zaledwie tydzień. Mężczyzna został wyprowadzony z innego pociągu na stacji Kędzierzyn–Koźle. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został już tymczasowo aresztowany.

21-letni student podróżował sam. Około godziny 21:30 do przedziału wszedł nieznany mu mężczyzna i grożąc pobiciem oraz wyrzuceniem z pociągu zażądał wydania wartościowych przedmiotów oraz pieniędzy. Pokrzywdzony stracił telefon komórkowy, odtwarzacz mp3 oraz 60 złotych. Oddał napastnikowi także kartę bankomatową, do której, w obawie o swoje życie, podał także numer PIN. Sprawca wysiadł na najbliższej stacji, a następnie wypłacił z bankomatu ponad 1200 złotych. Student zgłosił sprawę na poznańskim Komisariacie Kolejowym.

Kryminalni ustalili, że sprawcą jest 24-letni Marcin R., poszukiwany już przez policję. Okazało się, że podróżuje on prawie codziennie po centralnej i południowej Polsce. We wtorek wsiadł do pociągu relacji Katowice–Słupsk. Został zatrzymany w Kędzierzynie–Koźlu, a następnie przewieziony do Poznania. Marcinowi R. postawiono zarzuty rozboju i kradzieży, za które grozi mu kara do 12 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na koncie podobnych przestępstw.   
Powrót na górę strony