Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamania

Data publikacji 25.02.2011

Kluczborscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o liczne włamania na terenie powiatu kluczborskiego. Ich łupem padły m.in. kosiarki, piły łańcuchowe, wiertarki udarowe, szlifierki kątowe, felgi aluminiowe z oponami i radia samochodowe. Wstępnie straty oszacowano na 40 tys. złotych. Mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Kluczborscy policjanci od lipca 2010 roku do lutego tego roku otrzymywali liczne zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych, garaży, domów jednorodzinnych na terenie powiatu kluczborskiego. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili i zatrzymali domniemanych sprawców tych przestępstw.

23 lutego 2011 roku w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch domniemanych sprawców. Trzeci z mężczyzn, jak ustalili policjanci, przebywał już w zakładzie karnym za wcześniejsze przestępstwa. Wszyscy trzej są mieszkańcami powiatu kluczborskiego w wieku 22, 28 i 30 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni ukradli ponad 850 litrów oleju napędowego, cztery silniki elektryczne, dwie kosiarki spalinowe, piłę łańcuchową, wiertarkę udarową, sprężarkę, dwie szlifierki. Ich łupem padały również 4 tony nawozu, felgi aluminiowe z oponami, wyposażenia pomieszczeń wykonane z metali kolorowych oraz radiomagnetofony. Wstępnie straty zostały oszacowane na kwotę ponad 40 000 zł. Policjanci w trakcie czynności odzyskali skradzione mienia o wartości 9 500 złotych.

Zatrzymani mężczyźni łącznie dokonali 16 kradzieży z włamaniem. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)

Powrót na górę strony