Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja "pomidorowej spółki".

Data publikacji 29.03.2007

Policjanci zatrzymali trzech pracowników jednego z olsztyńskich hipermarketów. Mieszkańcy Olsztyna naklejali kody kreskowe o zaniżonej wartości na paletach z pomidorami i ziemniakami, a następnie kupowali hurtowe ilości warzyw, po to by potem sprzedać je w kioskach warzywnych na terenie naszego miasta.

Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą olsztyńskiej komendy posiadali informacje, że na terenie jednego z hipermarketów przy ulicy Towarowej może dochodzić do nieprawidłowości związanych ze sprzedażą towarów po zaniżonych cenach. Funkcjonariusze współpracując z kierownictwem sklepu wytypowali kilka podejrzewanych o oszustwo osób. Przez kilka dni prowadzili obserwację. Wczoraj na terenie hipermarketu zatrzymano trzech pracowników – 23-letnich Sławomira Ch. i Arkadiusza L. oraz ich o 6 lat starszego wspólnika – Sebastiana W.

Jak się okazało, mężczyźni na początku miesiąca zawiązali "spółkę". Jeden z pracowników będąc do tego upoważnionym, zamawiał kody kreskowe. Te o niższej wartości przyklejali na palety z pomidorami i ziemniakami. Następnie cała trójka kupowała hurtowe ilości warzyw po zaniżonych cenach, po to by ponownie je sprzedać w olszyńskich kioskach warzywnych. Tym samym oszukali swojego pracodawcę na prawie 7000 złotych.

Żaden z zatrzymanych mężczyzn nie kwestionował swojej winy. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.
Na poczet przyszłej kary zabezpieczono samochód i pieniądze należące do Sławomira Ch.

Policjanci ustalają odbiorców – paserów "nielegalnych" warzyw oraz ile mogli zarobić oszuści na przestępczym procederze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Powrót na górę strony