Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w pseudokibiców

Data publikacji 28.02.2011

Policjanci ze specjalnej grupy już po raz kolejny w ostatnim czasie uderzyli w działalność zorganizowanej grupy przestępczej, działających na terenie Chorzowa. Tym razem w ich ręce wpadło trzech czołowych pseudokibiców z chorzowskiej bojówki. Mężczyźni podejrzani są między innymi o handel narkotykami, tzw. „ustawki” i inne przestępstwa kryminalne. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci ze specgrupy, w skład której weszli oficerowie Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze KWP Katowice i KMP Chorzów, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 25 do 30 lat. W operacji tej uczestniczyli także antyterroryści z Katowic.

W przeciągu kilkunastu dni było to drugie uderzenie w zorganizowaną przestępczość. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są między innymi o handel narkotykami, napady, włamania oraz o tzw. „ustawki”. Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymane osoby należą do czołówki stadionowych chuliganów. Na wniosek śledczych i Prokuratury sąd tymczasowo aresztował członków grupy. Za popełnione przestępstwa grozi im 12 lat więzienia.

W prowadzonym śledztwie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach występuje 34 podejrzanych, z czego 14 z nich przebywa w areszcie. W sumie osobom występującym w sprawie przedstawiono ponad 100 zarzutów.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony