Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nauczyciel WF "żołnierzem" gangu

Data publikacji 30.03.2007

Policjanaci zatrzymali 28-letniego Piotra S., "żołnierza" grupy przestępczej kierowanej przez "Kotleta" i "Pietię". Mężczyzna został zaskoczony pod jednym z zamojskich bloków. Pomimo swojej postury (waży 130 kg) i czarnego pasa w taekwondo, nie stawiał oporu. Policjanci postawili mu zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i w wymuszeniach rozbójniczych.

Tuż przed godziną 10:00 na jednym z osiedli w Zamościu do kierowcy mercedesa, który chciał odjechać spod bloku, podjechały nieoznakowane radiowozy, z których wybiegli policyjni antyterroryści. Silnie zbudowany mężczyzna o wadze około 130 kg natychmiast został obezwładniony i skuty kajdankami.
 
Zatrzymany to członek zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez „Kotleta” i „Pietię”. 28-letni Piotr S. oprócz przestępczej działaności był także nauczycielem wychowania fizycznego w zamojskich szkołach średnich. Policjanci postawili mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszeniach rozbójniczych, czerpania korzyści z nierządu, uprowadzenia osoby ze szczególnym udręczeniem i narażeniem na utratę życia i zdrowia oraz pozbawienia wolności. Wcześniej nauczyciel został skazany przez sąd za czerpanie korzyści z nierządu (wyrok w zawieszeniu). Tym razem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Lublinie zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
 
Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli dwie kominiarki, strój w typie policyjnego ubioru (bez emblematów policyjnych), pas policyjny i anaboliki.
 
Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, policjanci zatrzymali dwóch przywódców grupy 41-letniego Marcina L. i 32-letniego Slawomira S. W czasie poprzedniej akcji zarzuty przedstawiono też dwunastu innym osobom w wieku od 23 do 43 lat. Wszyscy posiadają zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i dokonywanie innych przestępstw w różnych konfiguracjach.
 
Wtedy zabezpieczono gotówkę w kwocie 50 tys. złotych, biżuterię, precjoza, 12 komputerów, około 50 telefonów komórkowych, 3 sztuki broni palnej oraz dwa luksusowe samochody.
 
Sprawa wciąż ma ciągle rozwojowy, policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.
Powrót na górę strony