Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany właściciel kontrabandy

Data publikacji 01.03.2011

Około 1000 litrów spirytusu ujawnili i zabezpieczyli radzyńscy kryminalni. Nielegalny towar ukryty był w jednym z garaży przy ul. Chmielowskiego w Radzyniu Podlaskim. 23-letni właściciel kontrabandy został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj rano policjanci z wydziału kryminalnego radzyńskiej komendy sprawdzając posiadane informacje, wspólnie z pracownikiem spółdzielni pojawili się przy jednym z garaży na ulicy Chmielowskiego. Wynikało z nich, że we wskazanym pomieszczeniu przechowywany jest pochodzący z przemytu alkohol. Informacja okazał się prawdziwa. Po wejściu do środka policjanci zabezpieczyli 995 litrów spirytusu. Alkohol przechowywany był w pięciolitrowych pojemnikach oraz w butelkach zapakowanych w kartonowe pudełka.

Kryminalni bardzo szybko ustalili osobę wynajmującą garaż. 23-letni mieszkaniec gminy Parczew został zatrzymany na terenie Radzynia Podlaskiego. Był bardzo zaskoczony. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a nielegalny towar został zabezpieczony.

Policjanci ustalają wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa oraz pochodzenie nielegalnego towaru. Wkrótce mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony