Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 01.03.2011

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wczoraj zatrzymali 22- i 40-latka. Obydwaj są mieszkańcami Gdańska. Jeden z nich to wielokrotnie poszukiwany i karany za handel znaczną ilością narkotyków przestępca. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 1,3 kg amfetaminy oraz 0,3 kg marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj gdańscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na Przymorzu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci w trakcie kontroli, znaleźli przy nim 270 porcji marihuany. Chwilę później funkcjonariusze pojechali sprawdzić drugiego z wytypowanych mężczyzn, który mógł posiadać narkotyki. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania, znaleźli schowane w piwnicy reklamówki, w których łącznie było 1,3 kg amfetaminy oraz prawie 0,3 kg marihuany.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 40-latek był w przeszłości wielokrotnie poszukiwany i karany za handel znaczną ilością narkotyków. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna nadal zajmuje się tym przestępczym procederem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni sprawdzają skąd zatrzymani mieli zabezpieczone środki odurzające i do kogo miały one trafić.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Za handel środkami odurzającymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony