Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy sprzęt dla OPP

Data publikacji 01.03.2011

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wodnego, m.in. 4 łodzi, które będą wykorzystywane w walce z powodzią oraz podczas prowadzenia akcji prewencyjnych, ratowniczych i poszukiwawczych. Łodzie wraz z osprzętem zostały przekazane przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach.

Dzisiaj na ul. Koszarowej policjanci z OPP odebrali specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego oraz prowadzenia akcji przeciwpowodziowych. Przekazano 4 łodzie płaskodenne oraz inny niezbędny sprzęt, tj. nosze, wodoszczelne latarki, echosondy, kamizelki, koła ratunkowe, skafandry i inne.

W przekazaniu sprzętu wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel, Wicewojewoda Śląski Stanisław Dąbrowa, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski oraz Dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach Joanna Ślusarczyk.

Sprzęt, który wzbogacił dzisiaj wyposażenie policjantów oddziału prewencji, został przekazany przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach.

(KWP w Katowicach / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.85 MB)

Powrót na górę strony