Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

800 wypłat w 87 bankomatach w kilka dni

Data publikacji 02.03.2011

Dokonali 800 wypłat w 87 warszawskich bankomatach na ponad 2.5 mln złotych w ciągu zaledwie kilku dni. Stołeczni policjanci poszukują mężczyzn, którzy podszyli się pod właściciela rachunku bankowego i zmienili jego dane kontaktowe. Następnie korzystając ze zmienionego numer telefonu komórkowego zlecili dokonanie dwóch przelewów na kwotę ponad 3,3 mln złotych na założony specjalnie na potrzeby przestępstwa rachunek. Zdobyte w ten sposób pieniądze szybko wypłacili. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowane osoby lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat.

Jak ustalili śledczy, pod koniec maja 2010 r. do jednego z banków przyszedł mężczyzna, który jak się potem okazało, podał się za właściciela rachunku. Przy pomocy fałszywego dowodu osobistego wprowadził pracownika banku w błąd i zmienił dane kontaktowe. To umożliwiło mu m.in. zlecenie poprzez nowo podany numer telefonu komórkowego dwóch przelewów na inny założony na potrzeby przestępstwa rachunek. Tak wyprowadzone pieniądze natychmiast były wypłacane w bankomatach przez współpracujące z nim osoby. W ciągu zaledwie kilku dni sprawcy dokonali 800 wypłat w 87 stołecznych bankomatach na ponad 2,5 mln złotych. Wszystko wskazuje na to, że działali na Śródmieściu, Mokotowie, Ochocie, Woli i Żoliborzu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zabezpieczyli szereg nagrań z monitoringów placówek bankowych i bankomatów. Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają osoby na prezentowanych zdjęciach lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat. Kontakt do prowadzącego postępowanie: tel. 22/6035473 lub do sekretariatu Wydziału tel. 22/6035404. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wpg@policja.waw.pl.

Każdej osobie zapewniona jest anonimowość.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony