Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli dostawcze samochody

Data publikacji 02.03.2011

Policjanci z Gryfina wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu Szczecin Dąbie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od kilku miesięcy trudnili się kradzieżami dostawczych mercedesów. Podejrzani usłyszeli cztery zarzuty, za które grozi im kara do 10 lat więzienia.

Gryfińscy policjanci już od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży dostawczych samochodów. Dwie z nich miały miejsce na terenie powiatu gryfińskiego, do pozostałych doszło w sąsiednich powiatach.

Kilka dni temu na terenie gospodarstwa znajdującego się w niewielkiej miejscowości powiatu gryfińskiego policyjny patrol zauważył dostawczego mercedesa. Zaparkowane auto nie miało kół. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że samochód został skradziony kilkanaście dni temu. Kolejne ustalenia operacyjne doprowadziły do 29-latka podejrzanego o kradzież pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia policjanci z Dąbia współpracując z funkcjonariuszami z gryfińskiej komendy zatrzymali jego 49-letniego wspólnika. Zabezpieczono również kolejnego dostawczego mercedesa, który został skradziony.

Obaj zatrzymani podejrzani są o kilka kradzieży samochodów, do których doszło na przełomie 2010 i 2011 roku. Łączna wartość mienia skradzionego przez 29 i 49-latka to co najmniej 50 tysięcy złotych. Sprawcy kradli przede wszystkim samochody dostawcze marki Mercedes, ale ich łupem padł również osobowy volkswagen. Policjanci odzyskali dwa ze skradzionych aut.

Mężczyźni przyznali się do kradzieży. Prawdopodobnie zajmowali się również zbytem części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Obaj znani są gryfińskiej i szczecińskiej policji i byli już wcześniej karani za inne przestępstwa.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony