Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka nieletnich rozbojarzy zatrzymana

Data publikacji 30.03.2007

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzech nieletnich sprawców, którzy 24 i 28 marca dokonali rozboju na swoich rówieśnikach.

W środę 28 marca do komisariatu na Piwnej zgłosił się 13-letni pokrzywdzony, który powiadomił, że został napadnięty przez dwóch nastolatków. Grozili mu nożem i zabrali telefon komórkowy. W tym samym czasie w pobliżu zdarzenia, 14-letni chłopak wbiegł na jezdnię i został potrącony przez samochód. Świadek wypadku-15-letni kuzyn poszkodowanego odpowiadał rysopisowi sprawcy rozboju dokonanego chwilę wcześniej, w związku z tym został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że poszkodowany w wypadku 14-latek jest uciekinierem z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w pow. malborskim. Ponadto rysopisem odpowiadał sprawcy rozboju dokonanego kilka dni wcześniej – 24 marca na 14-letnim pokrzywdzonym. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili również trzeciego z grupy rozbojarzy - 16-letniego mieszkańca Gdańska. Gdyby byli dorośli groziłoby im nawet do 12 lat pozbawienia wolności, teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Nieletni są znani policjantom z wcześniejszych kradzieży i rozbojów.

Powrót na górę strony