Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono auta skradzione w Niemczech

Data publikacji 02.03.2011

Policjanci z Szamotuł zatrzymali 21 – letniego obywatela Litwy, który kierował skradzionym w Niemczech samochodem ciężarowym marki MAN. Na skrzyni ładunkowej ciężarówki znajdował się kolejny utracony pojazd – porsche Cayenne. W trakcie policyjnej akcji odzyskano również pochodzące z kradzieży BMW. Niewykluczone, że zabezpieczone auta miały trafić na wschód Europy.

Wczoraj około 10:00 policjanci z jednego z szamotulskich patroli prowadząc szczegółową kontrolę samochodu ciężarowego marki MAN stwierdzili, że pojazd figuruje jako utracony na terenie Niemiec. Prowadzący auto 21-letni obywatel Litwy twierdził, że niczego nie przewozi na skrzyni ładunkowej, gdyż są kłopoty z jej otwarciem. Po kontroli jednak wyszło na jaw, że w części ładunkowej znajdował się kolejny kradziony w Niemczech pojazd – porsche Cayenne. Oba pojazdy znajdowały się na kradzionych litewskich tablicach rejestracyjnych.

Kontynuacją tej sprawy było zatrzymanie w okolicach Wągrowca kolejnego kradzionego pojazdu, tym razem marki BMW. Samochód ten najprawdopodobniej również miał trafić za wschodnią granicę.

Sprawa znajdzie swój dalszy finał w sądzie.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony