Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść 46 ton kostki brukowej

Data publikacji 30.03.2007

Policjanci z Chojnowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 49 lat podejrzanych o usiłowanie kradzieży 46 ton kostki brukowej. Do realizacji swojego palu mężczyźni wynajęli prywatną firmę.

29 marca około godziny 12:00 Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie powiadomiony został, że na placu przeładunkowym znajdującym się przy szlaku kolejowym Złotoryja - Chojnów, ktoś prawdopodobnie kradnie bruk. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali tam ośmiu mężczyzn. Ekipa zdążyła już zdemontować część kostki i usypać z niej pokaźną stertę. Stały tam jeszcze dwie ciężarówki wypełnione ładunkiem z odzysku. Pracownicy stwierdzili, że otrzymali zlecenie na wykonanie tych prac, czego nie potwierdził właściciel terenu. Okazało się, że firma zajmująca się rozbiórką została wynajęta przez dwóch "przedsiębiorców" z Legnicy, którzy nie mieli żadnej zgody na demontaż kostki.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przy okazji okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany do odbycia kary.

Za usiłowanie kradzieży grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony