Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał fałszywego krewnego

Data publikacji 07.03.2011

Dzięki czujności mieszkańca Ursynowa, który skontaktował się ze swoim dzielnicowym, w ręce policjantów wpadł kolejny oszust podający się za krewnego.18-letni Damian S. próbował wyłudzić od starszego mężczyzny 70 tys. złotych. Kiedy pojawił się, aby odebrać gotówkę został zatrzymany przez policjantów. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu z ursynowskim dzielnicowym skontaktował się 78-letni mieszkaniec dzielnicy, który stwierdził że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niego pieniądze metodą na „wnuczka”. Jak ustalił wówczas policjant, ze starszym panem skontaktowała się osoba podająca się za członka rodziny. W trakcie telefonicznej rozmowy prosiła o pożyczenie 70 tys. złotych, które były jej potrzebne do zawarcia umowy. Mężczyzna zgodził się ostatecznie na pożyczkę w wysokości 35 tys. złotych. Ponieważ jednak cała rozmowa wydała mu się podejrzana, natychmiast skontaktował się ze swoim dzielnicowym.

Ursynowscy policjanci pojawili się w mieszkaniu w momencie, kiedy oszust przyszedł po pieniądze. Damian S. został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy próbował odebrać gotówkę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 18-latek odpowie za próbę oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KSP / mw)

Uważaj na "wnuczka"!
 

Powrót na górę strony