Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w leasingowej aferze

Data publikacji 09.03.2011

Policjanci z Wrocławia zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali kolejną już 15 osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudzili leasingi na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 mln złotych. Wobec 7 osób zastosowano areszt. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 24-letniego mieszkańca Leszna podejrzanego o oszustwo. To już 15 osoba zatrzymana w związku z rozbiciem grupy zajmującej się wyłudzeniami pieniędzy z firm leasingowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie w grudniu 2008 r. ciągnika siodłowego marki Renault o wartości blisko 85 tysięcy złotych.

Policjanci podejrzewają, że grupa działała od lutego 2008 roku. Sprawcy na terenie całego kraju w latach 2008-2009 na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzili leasingi na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów  złotych na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W tym celu fałszowali dokumentację niezbędną do otrzymania leasingu.

Do chwili obecnej w tej sprawie dolnośląscy policjanci zatrzymali już 15 osób, w tym organizatora procederu oraz najważniejszych członków grupy. Wobec 7 osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Policjanci w tej sprawie nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony