Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany z bronią dobijał się do drzwi

Data publikacji 10.03.2011

Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie nielegalną broń i amunicję i był poszukiwany przez policje innych krajów. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Na alarmowy numer Policji w Lęborku zadzwonił mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Czołgistów zgłaszając, że do jego mieszkania dobijał się mężczyzna z bronią w ręku. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci i na klatce schodowej zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który miał przy sobie rewolwer oraz kilka sztuk amunicji ostrej i gazowej. Zatrzymany nie posiadał zezwolenia.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny, okazało się, że jest on poszukiwany przez policje w Europie celem ustalenia miejsca pobytu. Z uwagi na stan nietrzeźwości oraz nielegalne posiadanie broni, mężczyznę zatrzymano w lęborskim areszcie. Dzisiaj prokurator przedstawił mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Broń zabezpieczono do badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi lęborska prokuratura.

Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci powiadomili również poszukującą jednostkę policji o obecnym miejscu pobytu mężczyzny.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony