Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej samochodu zatrzymany

Data publikacji 10.03.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali 32-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich podejrzanego o kradzież samochodu marki Opel Astra. Złodziej trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu pięcioletni pobyt w więzieniu.

2 marca, właściciel opla umówił się w Katowicach z mężczyzną, który był zainteresowany kupnem samochodu. Gdy obaj panowie ustalili już cenę, "kupiec" poprosił o sprawdzenie stanu technicznego na kanale. Jednak wówczas zamiast wjechać na kanał, rzekomy kupiec wrzucił wsteczny bieg i odjechał z piskiem opon. Poszkodowany natychmiast poinformował policję o kradzieży.

Policjanci z wydziału samochodowego poszukując złodzieja na jednej z ulic „namierzyli” wczoraj skradzionego opla astrę. Kiedy samochód wjechał na stację benzynową, policjanci wkroczyli do akcji. Zaskoczony złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

32-latak znany jest katowickim stróżom prawa. W przeszłości zatrzymywany był za kradzieże i włamania. W grudniu ubiegłego roku opuścił zakład karny, w którym spędził kilka lat za kradzieże samochodów.

Za kradzież grozi mu kara 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.74 MB)

Powrót na górę strony