Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści „na wnuczka” zatrzymani

Data publikacji 10.03.2011

Rypińscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy bezwzględnie wykorzystując emocje i więzy rodzinne swoich ofiar, wyłudzali pieniądze od starszych osób. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za oszustwo mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

W środę rano, mieszkanka Rypina poinformowała policjantów o podejrzanym telefonie. Dyżurny natychmiast wysłał do niej kryminalnych. Z relacji 70-letniej kobiety wynikało, że zadzwonił do niej rzekomo jej wnuczek i poprosił o pożyczkę. Tłumaczył, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy. Kobieta przystała na prośbę „wnuczka” mówiąc, że pieniądze musi wypłacić z banku. Kilkunastu rypińskich policjantów od tej chwili obserwowało okolicę. Kryminalni szybko zorientowali się, że sprawcy poruszają się czarnym bmw. Mężczyznę, który przyszedł po pieniądze policjanci zatrzymali tuż przed ich przekazaniem.

W tym samym czasie kryminalni zatrzymali jego wspólnika, który nieopodal czekał na swojego kolegę w samochodzie. Oszuści to mieszkańcy Łodzi w wieku 21 i 32 lata. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
W ubiegłym tygodniu w ten sam sposób oszukane zostały dwie kobiety z Rypina oraz z sąsiedniego powiatu brodnickiego. Sprawcy tylko w tych kilku przypadkach wyłudzili kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śledczy ustalają czy zatrzymani mężczyźni mieli związek i z tymi przestępstwami.
Za oszustwo grozi im 8 lat pozbawienia wolności.
 

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony