Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił z zemsty i zazdrości

Data publikacji 10.03.2011

Policjanci z Mrozów zatrzymali 39-letniego Robert K., mieszkańca Woli Stanisławowskiej, który zabił 56 sztuk gołębi sąsiada. Mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Dwa dni temu mieszkaniec wsi Wola Stanisławowska zawiadomił policjantów, że ktoś w nocy zakradł się do jego gołębnika i zabił 56 sztuk ptaków różnych ras. Mężczyzna jest hodowcą gołębi od wielu lat, poświęca im wiele czasu i troski, dlatego obraz, który ukazał się jego oczom po wejściu do gołębnika, był dla niego czymś strasznym i przerażającym. Hodowca zobaczył martwe zmasakrowane gołębie leżące na ziemi.

Policjanci z komisariatu w Mrozach kilka godzin później ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim najbliższy sąsiad Jarosława L. - 39-letni Robert K., również hodowca gołębi. Mężczyzna przyznał, że w nocy wyrwał skobel od gołębnika sąsiada, wszedł do środka i zabił gołębie. Od jakiegoś czasu pomiędzy sąsiadami dochodziło do częstych konfliktów na tle hodowli gołębi.

Rober K. wiedział, że sąsiada najbardziej zaboli wyrządzona krzywda jego ulubieńcom. Zabił 56 sztuk gołębi z zemsty i zazdrości.

Sprawca usłyszał zarzut z art. 35 pkt1 ustawy o ochronie zwierząt, dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w warunkach zawieszenia i karze grzywny w wysokości 500zł.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony