Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani organizatorzy nielegalnej wytwórni wyrobów tytoniowych

Data publikacji 11.03.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch organizatorów nielegalnej wytwórni wyrobów tytoniowych. Zatrzymanym udowodniono produkcję ponad 5 ton tytoniu. To kolejne osoby zatrzymane w tej sprawie w woj. lubuskim.

Mimo że do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec października ubiegłego roku, policjanci z CBŚ nadal prowadzili działania operacyjne, które doprowadziły do ustalenia tożsamości, a w konsekwencji do zatrzymania w środę (9.03.11) dwóch głównych organizatorów przestępczego procederu.

Zatrzymani mężczyźni zorganizowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami  Służby Celnej podczas działań 28 października 2010 zlikwidowali tę wytwórnię, zabezpieczając wówczas ponad 820 kg tytoniu oraz ponad 10 tys. gotowych wyrobów, a także sprzęt służący do produkcji – gotową linię produkcyjną i urządzenia do uruchomienia kolejnej. Zatrzymano wtedy 3 osoby.

Zebrany podczas prowadzonego postępowania materiał dowodowy wskazuje, że przestępcy mogli wyprodukować nawet ponad 5 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Policjanci szacują, że na swojej przestępczej działalności zatrzymani zarobili nawet kilka milionów złotych.

Funkcjobariusze, w związku z zatrzymaniami organizatorów wytwórni, zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa, a także - na poczet przyszłych kar - wartościowe przedmioty.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film Zatrzymani organizatorzy nielegalnej wytwórni wyrobów tytoniowych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani organizatorzy nielegalnej wytwórni wyrobów tytoniowych (format flv - rozmiar 7.69 MB)

Powrót na górę strony