Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał ponad 500 osób

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszukanie ponad 500 osób z całego kraju i wyłudzenie nie mniej niż 50 tysięcy złotych. Na portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Kłodzka zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa przy transakcjach kupna–sprzedaży na portalu aukcyjnym. Policjanci otrzymali sygnał z portalu aukcyjnego Allegro o tym , że taki proceder może mieć miejsce.

Rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej. Ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i pojechali do jego domu. Nikogo tam nie zastali. Funkcjonariusze, wiedząc jakim autem może się poruszać, natychmiast przekazali informację do innych patroli. Mężczyzna został zatrzymany w Polanicy Zdrój podczas kontroli drogowej. Jak ustalili policjanci, 29-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oferował na aukcjach internetowych do sprzedaży fikcyjny towar m.in. gry komputerowe, kosmetyki, pieluchy i zabawki dla dzieci. Każdy z artykuł oferowany był po okazyjnych cenach. Zainteresowani kupnem wpłacali pieniądze na specjalnie przygotowane konto. Natomiast towar nie był wysyłany. W ten sposób oszukanych zostało ponad 500 osób z terenu kraju, a sprawca w ten sposób wyłudził nie mniej niż 50 tysięcy złotych.

Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania sprawcy. Zabezpieczyli różnego rodzaju sprzęt elektroniczny oraz przedmioty o wartości około 30 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z przestępstw.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony