Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani handlarze narkotyków powiązani z pseudokibicami

Data publikacji 12.03.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach. Dilerzy związani są ze środowiskiem pseudokibiców - i to do nich głównie trafiały środki odurzające. Za posiadanie narkotyków i handel nimi grozi nawet 10 lat więzienia.

Na trop przestępców handlujących narkotykami wpadli policjanci ze specjalnego zespołu rozpoznania operacyjnego środowisk pseudokibiców, działającego w województwie świętokrzyskim. Ustalili oni, że grupa kilkunastu osób od kwietnia ubiegłego roku wprowadza do nielegalnego obrotu znaczne ilości kokainy, marihuany i amfetaminy. Dilerzy mieli także sprzedawać alkohol niewiadomego pochodzenia bez znaków skarbowych akcyzy. Zarówno “trefny” spirytus, jaki  i kokaina "wzbogacana" różnymi substancjami chemicznymi, stanowiły poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, spożywających je osób.

Klientami przestępców byli głównie pseudokibice drużyny piłkarskiej  z Ostrowca Świętokrzyskiego. To właśnie w oprawach spotkań piłkarskich z ich udziałem czynnie uczestniczyło kilku z zatrzymanych. Policjanci ustalili też, że członkowie narkotykowego gangu sprzedawali swój towar mężczyźnie, uznawanemu za przywódcę bojówki pseudokibiców. Przebywa on obecnie w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Unii Europejskiej, ale też rozbojami i kradzieżami.

Przestępcy, aby zmylić policjantów wynajmowali mieszkania, domy i inne budynki, w których przechowywali narkotyki i alkohol. W trakcie dwudniowej akcji, w której brali również udział policyjni antyterroryści, zatrzymano 11 mężczyzn i kobietę - mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku od 23 do 36 lat. Jedna z osób, przed wejściem do jej mieszkania policjantów, wyrzuciła przez okno wagę oraz narkotyki tuż pod nogi jednego z funkcjonariuszy zabezpieczajacych na zewnątrz budynek.

Oprócz narkotyków, stróże prawa przejęli też papierosy oraz znaczną ilość gotówki w złotówkach i euro.

Za posiadanie i handel narkotykami członkowie narkotykowej grupy mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

pb / mg

video: Piotr Bieniak

Powrót na górę strony