Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naciągaczka trafiła do aresztu

Data publikacji 15.03.2011

98 tysięcy złotych wyłudziła od kilku osób z całej Polski Elżbieta C., która została zatrzymana przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Pruszkowie. Kobieta już wcześniej była karana za oszustwa. Została tymczasowo aresztowana. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że na terenie Brwinowa przebywa kobieta oszukująca ludzi. 61-latka podawała się za pośrednika w udzielaniu kredytów. W zamian za dokonanie określonej wpłaty na poczet przyszłej pożyczki obiecywała jej przyznanie. W sumie gwarantowała pokrzywdzonym prawie 10 milionów złotych. W ten sposób, w okresie luty-marzec 2011 roku, otrzymała od 6 osób z terenu całego kraju około 98 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, 61-latka nie była oczywiście żadnym pośrednikiem i nie zamierzała oddać pieniędzy. Odbywała natomiast karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Elżbieta C. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Decyzją sądu, na wniosek policjantów, kobieta została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony