Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 21.03.2011

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przed meczem wszczęli awanturę i dopuścili się czynnej napaści na stróżów prawa. Sprawcom, za popełniony czyn, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór na chorzowskim stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów a Górnikiem Zabrze. W imprezie sportowej wzięło udział około 8 300 kibiców miejscowej drużyny i 500 fanów Górnika. Spotkanie obu zespołów przebiegło bez zakłóceń, jednak do wybryków chuligańskich doszło krótko przed meczem.

Około17:30, z dworca kolejowego zostali wyprowadzeni kibice z Zabrza, którzy pod eskortą policji udali się na stadion. W trakcie przeprowadzenia, przy Placu Waryńskiego, próbowali ich zaatakować kibice chorzowskiej drużyny. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do konfliktu między pseudokibicami. Natychmiast po zdarzeniu, w związku z atakiem na stróżów prawa oraz obrzuceniem ich kamieniami, zatrzymano dwóch najbardziej agresywnych uczestników zajścia. Mężczyznom podejrzanym o napaść na policjantów grozi kara do 10 lat więzienia.

Ponadto policjanci zatrzymali jeszcze dwie osoby. Jednym z nich był 14-latek, który na stadion próbował wnieść racę. Nieletni za ten czyn odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Natomiast 26-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór w sobotę, w trybie przyspieszonym, stanął przed sądem. Mężczyzna za wniesienie na stadion piłkarski dwóch piw ukarany został grzywną w wysokości 2 000 złotych oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy sportowe.

(KWP w Katowicach/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.34 MB)

Powrót na górę strony