Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono blisko 2 100 litrów nielegalnego alkoholu

Data publikacji 22.03.2011

O 4 nad ranem policjanci zatrzymali do kontroli samochód, w którym znaleźli nielegalny alkohol. Okazało się, że w zaparkowanym niedaleko dostawczym samochodzie było go jeszcze więcej. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 2 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z II komisariatu uzyskali operacyjną informację, z której wynikało, że ulicą Aleksandrowską przejeżdżał będzie samochód osobowy, w którym przewożony będzie nielegalny alkohol. W akcje zaangażowano kilka radiowozów. Około godziny 4 nad ranem patrol zauważył jadący ulicą Aleksandrowską samochód renault clio. Auto zatrzymało się na poboczu, a policjanci skontrolowali 23-letniego łodzianina. Mężczyzna początkowo wydawał się być spokojny, bez problemu okazał dokumenty. Następnie wskazano kierowcy, by otworzył bagażnik. Tam funkcjonariusze ujawnili dwa kartony wypełnione butelkami z przeźroczystą cieczą. Od razu wyczuwalna była silna woń alkoholu. Młody kierowca zaczął się coraz bardziej denerwować, nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące ładunku. Przeprowadzono kontrolę osobistą. Okazało się, że w jego bucie ukryty był kluczyk samochodowy. Łodzianin początkowo nie chciał powiedzieć skąd go ma. Po dłuższej rozmowie wskazał, że jest on od zaparkowanego niedaleko samochodu citroen jumper.

Pojazd ten stał na parkingu strzeżonym. Od razu przystąpiono do przeszukania. W części ładunkowej ujawniono wypełnione po brzegi kartony z kolejnymi butelkami. Otworzono jeden z nich. Okazało się, że jest to taki sam towar jak w skontrolowanym wcześniej samochodzie osobowym. Ustalono, że właścicielem samochodu jest jedna z firm wypożyczających pojazdy. Mężczyznę, zabezpieczony samochodów i alkohol przetransportowano do II komisariatu.

23-latka przesłuchano, nie był jednak w stanie wyjaśnić w jaki sposób wszedł w posiadanie nielegalnego towaru. Mimo to postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z artykułu 65 kodeksu karnego skarbowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Łącznie zabezpieczono blisko 2 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony