Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko - niemieckie działania

Data publikacji 23.03.2011

Zatrzymany obywatel Norwegii, który wwiózł na teren Polski 350 sztuk zużytych katalizatorów, kierowca pod wpływem środków odurzających oraz dwie osoby z narkotykami - to efekty wczorajszych polsko- niemieckich działań, którymi objęto większość przejść granicznych na terenie Brandenburgii, na posterunkach kontrolnych w rejonach przejść granicznych w Świecku, Słubicach, Kostrzynie nad Odrą oraz Gubinie.

Celem akcji było ograniczenie przestępczości kryminalnej, w szczególności samochodowej oraz ograniczenie ilości zdarzeń drogowych na drogach krajowych. W działania zaangażowanych było ponad 200 funkcjonariuszy polskiej i niemieckiej Policji.

Na jednym z punktów kontrolnych, na drodze krajowej nr 2, policjanci zatrzymali kierowcę Mercedesa Sprintera na szwedzkich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli policjanci znaleźli w samochodzie 350 sztuk zużytych katalizatorów. Kierowca, 36-letni obywatel Norwegii, nie posiadał wymaganego pozwolenia na transgraniczny przewóz odpadów. 36-latek usłyszał zarzuty. Za przewożenie odpadów bez zezwolenia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Na innym punkcie kontrolnym, także na drodze krajowej nr 2, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Golf, którego kierowca i pasażer pochodzili z Wielkopolski. W samochodzie, którym podróżowali mężczyźni funkcjonariusze znaleźli szklane lufki, a podczas przeszukania wyszło na jaw, że mężczyźni mieli ukrytą w bieliźnie marihuanę. Ponadto przeprowadzone badania narkotestem wykazały, że kierowca był pod wpływem środków odurzających.

25-letni kierowca usłyszy zarzuty przemytu narkotyków do Polski i kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. 26-letniemu pasażerowi natomiast policjanci przedstawią zarzut przemytu narkotyków.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, wwiezienie narkotyków na terytorium RP zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony