Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa wyłudziła blisko 100 tys. litrów paliwa

Data publikacji 23.03.2011

Wrocławscy policjanci rozbili grupę, która wyłudzała paliwo w kraju i za granicą. Sprawcy wyłudzili nie mniej niż 100 tys. litrów oleju napędowego i benzyny oraz usiłowali wyłudzić kolejne setki tysięcy litrów. Straty, jakie spowodowała grupa, to ok. 450 tys. złotych, a dodatkowo jej członkowie usiłowali wyłudzić paliwo na kwotę ponad 560 tys. złotych. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami paliw w kraju i zagranicą. Policjanci w tej sprawie zatrzymali cztery osoby w wieku od 29 do 40 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy założyli fikcyjną firmę budowlaną, która miała prowadzić duże inwestycje. Do prowadzenia tych inwestycji potrzebne były ogromne ilości paliwa do koparek, spychaczy oraz innego sprzętu budowlanego. W tym celu sprawcy fałszowali dokumenty - potwierdzenia przelewów lub gwarancji bankowych. Następnie posługując się sfałszowanymi dokumentami, odbierali olej napędowy lub benzynę bezpośrednio ze stacji paliw albo hurtowo przy pomocy cystern. Jak ustalili policjanci, sprawcy są podejrzani o wyłudzenie nie mniej niż 100 000 litrów paliwa. Straty jakie spowodowali to 450 000 złotych. Ponadto sprawcy jeszcze usiłowali wyłudzić setki tysięcy litrów paliwa w kraju, a także poza jego granicami na kwotę ponad 560 000 zł. Funkcjonariusze odzyskali część paliwa, które było przechowywane w beczkach 60-litrowych na jednej z posesji na terenie powiatu oławskiego.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają m.in. gdzie trafiało paliwo.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony