Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała środkami odchudzającymi

Data publikacji 24.03.2011

Policjanci z Bytomia zakończyli sprawę nielegalnej sprzedaży środka wspomagającego odchudzanie. 33-latce podejrzanej o handel produktami leczniczymi przedstawiono łącznie ponad 940 zarzutów. Jak wyliczyli śledczy, na tym procederze mogła zarobić nawet 150 tys. zł.

Bytomscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, w sprawie nielegalnej sprzedaży środka wspomagającego odchudzanie.

Jak ustalili śledczy, 33-letnia mieszkanka Bytomia, w latach 2007 – 2009 wprowadziła do obrotu produkt leczniczy wspomagający odchudzanie. Medykament podejrzana sprowadzała z Czech, a następnie sprzedawała go za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczanych na portalach internetowych.

Policjanci przesłuchali w tej sprawie ponad 900 osób z całej Polski, które nabyły produkt. Za jedno opakowanie środka, oferowanego wbrew przepisom farmaceutycznym, bytomianka żądała minimum 110 złotych. Śledczy ustalili, że w wyniku sprzedaży na jej konto wpłynęło około 150.000 złotych.

Podejrzana usłyszała łącznie 943 zarzuty wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego zezwolenia ministra zdrowia. Na poczet przyszłych kar i grzywien bytomscy stróże prawa zabezpieczyli majątek 33-latki, w tym mieszkanie własnościowe oraz samochód warty około 50.000 złotych. O jej dalszym losie zadecyduje sąd, który może ją skazać nawet na 2 lata więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony