Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano uczestników bójki pseudokibiców w Skawinie

Data publikacji 24.03.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Krakowa zatrzymali 13 osób, które na początku marca brały udział w bójce pseudokibiców. Podczas tego zajścia jeden z uczestników został raniony, a drugi poniósł śmierć od ciosu w klatkę piersiową. Policjanci ustalili i zatrzymali uczestników bójki.

W nocy z 4 na 5 marca w Skawinie doszło do bójki między pseudokibicami Wisły Kraków i Cracovii Kraków. Jeden z jej uczestników został raniony siekierą i nożem, drugi zaś otrzymał śmiertelny cios w klatkę piersiową. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, kto zadał śmiertelny cios oraz pozostałych uczestników bójki.

Podczas zatrzymania mężczyzn podejrzewanych o udział w tym zajściu zabezpieczono również niebezpieczne narzędzia - noże, siekiery, maczety, a także środki odurzające.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił dwóm 17-latkom zarzuty bójki i pobicia, którego następstwem była śmierć człowieka, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Natomiast kolejny z zatrzymanych - 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Obaj 17-latkowie zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Pozostali zatrzymani złożyli zeznania i zostali zwolnieni.

(js)
 

Powrót na górę strony