Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech pseudokibiców w rękach CBŚ

Data publikacji 30.03.2011

Trzech pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich zatrzymali policjanci CBŚ i KWP w Łodzi. Mężczyźni powiązani byli z grupą przestępczą zajmującą się rozlewaniem i handlem nielegalnym alkoholem. Za popełnione czyny grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zatrzymania te to kolejny efekt działań spec grup ds. pseudokibiców powołanych przez Komendanta Głównego Policji.

Prawie 100 policjantów z CBŚ, KWP w Łodzi i antyterroryści weszło w poniedziałek rano jednocześnie w pięć wytypowanych adresów. Mieli znajdować się tam poszukiwani przez nich trzej mężczyźni działający w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się rozlewaniem i handlem nielegalnym alkoholem. Wszyscy podejrzewani byli pseudokibicami jednego z łódzkich klubów piłkarskich. 23, 27 i 28-latek zostali zatrzymani, a ich mieszkania przeszukane. W mieszkaniu 27-latka funkcjonariusze odnaleźli szereg akcesoriów pseudokibicowskich. Co ciekawe do posiadania tych przedmiotów przyznała się 76-letnia babcia podejrzanego stając w obronie wnuczka. Ponadto 27-letni mężczyzna miał już na swoim koncie udział w bójce w powiecie poddębickim za co otrzymał dozór policyjny.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalny handel alkoholem. Śledczy szacują, że w czasie dwuletniej przestępczej działalności w branży alkoholowej łodzianie oczyścili i wprowadzili do obrotu nawet kilkanaście tysięcy litrów alkoholu. Skarb Państwa z tego tytułu został uszczuplony o około 700 tysięcy złotych. Po przedstawieniu zarzutów mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnych celach. 29 marca prokurator Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew objął trójkę podejrzanych dozorami policyjnymi. Dodatkowo wobec 27-latka zastosowano także zakaz opuszczania kraju. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej pseudokibicom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i zapowiadają kolejne zatrzymania.

Przypomnijmy. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi na przestrzeni dwóch lat zlikwidowali trzy nielegalne rozlewnie alkoholu, w których działały osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu ustalili, że za przestępczym procederem stoi zorganizowana grupa przestępcza. W jej skład wchodzili pseudokibicie jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Do śledztwa włączyli się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Wspólnie przeanalizowali zebrany materiał i przedstawili go w Prokuraturze. Prokurator postanowił o zatrzymaniu trzech mieszkańców Łodzi powiązanych z szajką.

(KWP w Łodzi / ksz / mw)

Powrót na górę strony