Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 30.03.2011

Policjanci z Pabianic zatrzymali trzech agresywnych pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich, którzy przed budynkiem szkoły pobili 16-letniego ucznia. Nieletni sprawcy odpowiedzą za pobicie, a wobec jednego z nich prawdopodobnie zostanie zastosowany środek prawnej izolacji.

24 marca br. tuż przed godziną 8:00, idący do szkoły 16-latek, tuż pod jej murami został zaatakowany przez trzech zamaskowanych napastników. Agresorzy w kominiarkach zaczęli bić gimnazjalistę po głowie, po czym przewrócili na chodnik i skopali. Wyładowanie ich agresji na ofierze trwało chwilę, a gdy uciekli, koledzy podnieśli pobitego ucznia i zaprowadzili do szkoły. Poturbowany nastolatek trafił na obserwację do łódzkiego szpitala, a pabianiccy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Przez kilka dni gromadzono materiał dowodowy.

29 marca w godzinach rannych doszło do zatrzymań. Sprawcami okazali się trzej nieletni. W trakcie czynności procesowych okazało się, że główny prowodyr zajścia, wraz ze swymi kolegami, są aktywnymi kibicami, a raczej pseudokibicami łódzkiego klubu, natomiast ich ofiara - sympatyk przeciwnego klubu, został z definicji ich wrogiem. Te animozje były motywem działania nieletnich chuliganów. Postanowili w sposób siłowy ,,rozprawić” się z przeciwnikiem.

Najbardziej agresywny kibic trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Łodzi, natomiast jego koledzy po przesłuchaniu zostali oddani pod dozór rodziców. O losie trójki agresorów zadecyduje sąd rodzinny, a wobec jednego z nich zostanie prawdopodobnie zastosowany środek prawnej izolacji.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony