Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali stadionowych chuliganów

Data publikacji 31.03.2011

Łomżyńscy policjanci zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn, którzy w trakcie meczu rozegranego pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polski i Holandii, zaatakowali kamieniami pracowników ochrony zabezpieczających tę sportową imprezę. Wobec trzech z nich łomżyńska prokuratura zastosowała wczoraj policyjny dozór i zakazu wstępu na masowe imprezy piłki nożnej. Pozostali zatrzymani zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury.

W miniony wtorek po południu na stadionie miejskim w Łomży rozgrywany był towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Holandii do lat 18. Niestety okazało się, że ta impreza sportowa przyciągnęła nie tylko kibiców i sympatyków futbolu, ale również stadionowych chuliganów. Pod koniec meczu o pomoc do łomżyńskich policjantów zwrócili się zabezpieczający teren imprezy pracownicy ochrony, którzy zostali zaatakowani przez kilkunastu młodych mężczyzn. Napastnicy przy bramie wyjściowej ze stadionu obrzucili pracowników ochrony wyzwiskami i kamieniami. Na szczęście nikt z zaatakowanych nie doznał obrażeń ciała, ucierpiała jednak karoseria jednego z zaparkowanych w pobliżu samochodów. Dalszej eskalacji zdarzenia zapobiegli wkraczający do działania policjanci. To na ich widok kilkunastu pseudokibiców rzuciło się do ucieczki rozbiegając się w kierunku pobliskich ulic. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Tylko jeden z nich był mieszkańcem Łomży. Pozostali pochodzili z różnych miejscowości położonych w okolicznych gminach. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że prawie wszyscy byli pod wpływem alkoholu. U siedmiu osób alkomat wskazał od 0,35 do blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych – 20-letni mieszkaniec pobliskiego Śniadawa, miał przy sobie ponad 0,5 grama amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie oraz rzucania przedmiotami, mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Łomży 3 spośród zatrzymanych. Prokurator zadecydował o zastosowaniu w stosunku do nich policyjnego dozoru oraz zakazu wstępu na masowe imprezy piłki nożnej. Dzisiaj do prokuratury zostaną także doprowadzeni pozostali uczestnicy wtorkowych zajść.

Okoliczności zdarzenia szczegółowo badają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Ustalają także pozostałych sprawców.

(KWP w Białymstoku / mw)
 

Powrót na górę strony