Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mercedes slk w drogówce

Data publikacji 01.04.2011

Są „kijanki” i „alfy”. Teraz służbę na radomskich drogach rozpoczął „merc”. Od kilku dni policjanci z „drogówki” miejscowej komendy dysponują mercedesem slk wyposażonym w videorejestrator, który „setkę” osiąga z niespełna 7 sekund.

Mazowiecka policja cały czas unowocześnia swój tabor. Nie ma miesiąca, aby funkcjonariusze nie wyjeżdżali do służby nowozakupionym samochodem. Tym razem zdecydowano się na zakup kilkunastu samochodów mercedes slk w wersji kabriolet. W pojazdach zamontowano najnowocześniejsze videorejestratory z namierzaniem piratów drogowych wiązką podczerwieni. Osiągi pojazdu są bardzo imponujące: „setkę” osiąga z niespełna 7 sekund, a prędkość maksymalna, to ponad 250 km/h.

Mercedesy są w charakterystycznym kolorze zwanym przez specjalistów bananowym. Według badań, które przeprowadzono w ostatnim czasie, jest to kolor, który działa na kierowców bardzo uspokajająco. Na widok auta w takim kolorze każdy kierowca zdejmuje nogę z gazu, co ma bardzo istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Jako pierwsi nowe radiowozy otrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Radom. Są zachwyceni nowymi samochodami. Jak mówią funkcjonariusze, kierowcy, których zatrzymują, płacą mandaty z uśmiecham na ustach.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony