Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe zasady naboru do mazowieckiej Policji

Data publikacji 01.04.2011

„My - policjanci mazowieccy - walkę z bandytami mamy w genach” - to słowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który wypowiedział je podczas konferencji prasowej w styczniu 2010, podsumowującej dobre wyniki mazowieckiej Policji w 2009 roku.

Wychodząc naprzeciw wymogom czasów oraz wykorzystując najnowsze zdobycze techniki zmodyfikowano zasady naboru do mazowieckiej Policji. Kandydaci starający się o przyjęcie do służby dobrowolnie będą mogli poddać się badaniu, które pokaże czy posiadają geny pozwalające skutecznie walczyć z przestępcami. Jeżeli badanie pokaże, że takie geny posiadają, zapewne zwiększy to ich szanse na przyjęcie w szeregi Policji.

Będzie to również informacja dla samego kandydata, czy podoła wysokim wymaganiom ciężkiej służby w Policji i czy ta praca będzie przynosić mu zadowolenie.

Badania takie można będzie wykonać w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu. Laboratorium od niedawna dysponuje nowoczesnym sprzętem do badania krwi. Odpowiednie wyposażenie umożliwi również wykonywanie badań genetycznych, w tym między innymi badań pozwalających na wyodrębnienie genów przydatnych do walki z przestępczością. Teraz wszyscy chętni do pracy w Policji, będą mogli dobrowolnie poddać się badaniu sprawdzającemu, czy posiadają geny przydatne w policyjnej służbie.

(KWP w Radomiu / mag)

Powrót na górę strony