Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

50 kg tytoniu i dwóch zatrzymanych

Data publikacji 01.04.2011

Funkcjonariusze poznańskiej Izby Celnej i Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie podczas wspólnych działań zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gubińskiego, którzy przewozili swoim samochodem ponad 50 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Zatrzymani w najbliższym czasie staną przed sądem. Za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi im kara grzywny, a nawet pozbawienie wolności do lat 2.

Policjanci wolsztyńskiej drogówki oraz funkcjonariusze Izby Celnej z Poznania podczas wspólnych działań prowadzonych na terenie gminy Siedlec zatrzymali do kontroli peugeota 206, którym poruszali się dwaj mieszkańcy powiatu gubińskiego w wieku 18 i 19 lat. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziły przewożone na tylnej kanapie oraz w bagażniku paczki owinięte w czarną folię. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że zagadkowe pakunki zawierają tytoń nie opatrzony polskimi znakami akcyzy, którego pochodzenia żaden z mężczyzn nie potrafił wyjaśnić.

Kierowca i pasażer peugeota zostali zatrzymani i doprowadzeni do wolsztyńskiej jednostki, gdzie złożyli wyjaśnienia. Tu także dokładnie przeliczono i zważono tytoniową kontrabandę. Jak ustalono, nastolatkowie przewozili kilkadziesiąt paczek tytoniu o łącznej wadze 51 kilogramów. W przypadku wprowadzenia tytoniu do obrotu straty jakie poniósłby Skarb Państwa oszacowano na ok. 29 tysięcy złotych. Niebawem sprawa trafi do sądu. Sankcja określona za tego typu przestępstwo to grzywna, a nawet kara pozbawienie wolności do lat 2.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony