Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń, broń i amunicja

Data publikacji 01.04.2011

Policjanci z Sosnowca wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali mężczyznę, który przewoził nielegalny tytoń. W kierowanym przez niego renault oraz w czasie późniejszego przeszukania mieszkania, oprócz 70 kilogramów tytoniu, stróże prawa odkryli także dwie sztuki broni przerobionej na "ostrą", kilkaset sztuk amunicji oraz zapalniki elektryczne. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.

W środę po południu policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej sosnowieckiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ w Katowicach, skontrolowali na ulicy Hallera w Sosnowcu samochód marki Renault Scenic. W kierowanym przez 55-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego pojeździe stróże prawa odkryli nielegalny tytoń i pistolet gazowy przerobiony na broń palną oraz 90 sztuk amunicji kalibru 5,5 mm.

W trakcie późniejszych przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, policjanci znaleźli pocięty już tytoń bez polskich znaków akcyzy, wiatrówkę przerobioną na broń "ostrą", prawie 400 sztuk amunicji ostrej kalibru 5,5 mm, hukowej i gazowej oraz 15 zapalników elektrycznych. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalnym handlem tytoniem, oszacowano wstępnie na około 30 000 złotych. Eksperci kryminalistyki sprawdzą, czy znaleziona broń była użyta podczas popełnianych przestępstw. O losie mężczyzny zdecyduje teraz prokurator i sąd.

(Źródło: KWP Katowice / mag)

Powrót na górę strony
Polska Policja