Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice w rękach Policji

Data publikacji 02.04.2011

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat podejrzanych o udział w bójce pseudokibiców. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili kilka samochodów, którymi przemieszczali się zatrzymani. Podczas przeszukań zabezpieczyli m.in. pałkę teleskopową, rękawice, kominiarki i taśmy ochraniające wykorzystywane przy chuligańskich konfrontacjach. W tym dniu w Bełchatowie nie był rozgrywany żaden mecz.

31 marca 2011 roku przed 20.00 na placu pomiędzy blokami a garażami w okolicy ulicy Paderewskiego w Bełchatowie doszło do bójki pomiędzy pseudokibicami sympatyzującymi z bełchatowskim klubem i jednego z łódzkich klubów sportowych. W wyniku podjętych niezwłocznie przez skierowane tam patrole działań zatrzymano siedmiu uczestników konfrontacji. Są to mieszkańcy Bełchatowa, gminy Zelów oraz Szczerców.

Ujawniono trzy samochody: audi A6,vw golfa i matiza, którymi przemieszczali się chuligani. Podczas przeszukania pojazdów, jak i samych podejrzanych, policjanci zabezpieczyli ochraniacze na zęby, rękawice, taśmy ochraniające, kominiarki, a także pałkę teleskopową. Akcesoria te jednoznacznie wskazują na nieprzypadkową konfrontację.

Cała siódemka noc spędziła w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze, zbierając materiał dowodowy uzasadniający przedstawienie zarzutów, weryfikowali kolejne informacje. Dotarli m.in. także do szpitali, gdzie mogły trafić osoby uczestniczące w tym starciu. Tam też zlokalizowano ósmego uczestnika zajścia.

Wczoraj niemal cały dzień trwały przesłuchania. Funkcjonariusze wnioskowali do prokuratury o rozważenie zastosowania tymczasowych aresztów wobec podejrzanych. Po przedstawieniu zarzutów udziału w bójce, decyzją prokuratury, która jutro wyda postanowienia co do środków zapobiegawczych, zostali zwolnieni. Odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony