Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 13 kibiców z Wrocławia

Data publikacji 02.04.2011

Poznańscy policjanci zatrzymali 13 kibiców Śląska Wrocław, którzy przyjechali na mecz do stolicy Wielkopolski. Trzech mężczyzn podejrzewanych jest o rozbój w okolicach Stęszewa na kibicu Lecha Poznań. Kolejni to sprawcy pobicia i naruszenia nietykalności dwóch młodych poznaniaków powracających z meczu. Zatrzymano także pięciu mężczyzn, za którymi wcześniej prowadzone były poszukiwania.

Policjanci, po wczorajszym meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław, zatrzymali grupę osób podejrzewanych o dokonanie rozboju w okolicach Stęszewa. Po przewiezieniu ich do jednego z poznańskich komisariatów ustalono, że trzech mężczyzn kilka godzin wcześniej dokonało rozboju na kierującym fordem fiestą. Mężczyźni, zabierając ofierze koszulkę z klubowymi barwami, uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze, mając informację o przestępstwie, odnaleźli pojazd napastników i zatrzymali całą grupę tuż po spotkaniu piłkarskim. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Błyskawiczna akcja policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i funkcjonariuszy z Kościana zakończyła się zatrzymaniem kolejnych pięciu agresorów. Mężczyźni, jadąc samochodami do Wrocławia, zaatakowali poznaniaków powracających z meczu. Jeden z nich został pobity, wobec drugiego dopuszczono się naruszenia nietykalności. Jeden z agresorów został zatrzymany  przez policjantów w okolicach miejsca zdarzenia. Czterech kolejnych mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze z Kościana na punkcie blokadowym.

Ostatnie zatrzymania dotyczyły pięciu mężczyzn, za którymi prowadzone były wcześniejsze poszukiwania. Trzech z nich zatrzymano we współpracy ze służbą ochrony, tuż przed wejściem na stadion, kolejnych dwóch w okolicach odbywającej się imprezy sportowej.

(KWP w Poznaniu / mg)
 

Powrót na górę strony