Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja policji zakończona sukcesem

Data publikacji 04.04.2011

Policjanci odbili z rąk porywaczy mężczyznę. Więziony przez kilka godzin w zabudowaniach gospodarczych porwany jest cały i zdrowy. Odpowiedzialni za to przestępstwo są w rękach policji.

W sobotę rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymał niepokojące zgłoszenie. Dzwoniąca na numer alarmowy osoba poinformowała, że mogło dojść do porwania. Informacja była na tyle wiarygodna, że natychmiast rozpoczęto działania ratunkowe.

W rozwiązanie sprawy włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. Ci, wraz z funkcjonariuszami z KPP w Żaganiu i KPP w Nowej Soli, rozpoczęli ustalanie najistotniejszych szczegółów zdarzenia. Działaniami dowodził Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli. Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie. Już po kilku godzinach znane było miejsce przetrzymywania porwanego. Policjanci ustalili również osoby odpowiedzialne za porwanie.

Ok. godz. 13.00 policjanci biorący udział w działaniach wspierani przez funkcjonariuszy CBŚ oraz policjantów Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp. weszli na posesję jednej z miejscowości w powiecie żagańskim. Tam w ciągu kilku minut obezwładnili porywaczy i uwolnili przetrzymywanego mężczyznę. Teraz policjanci ustalają powody działania sprawców. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli.

Ze względu na dobro prowadzonego postępowania udzielenie bardziej szczegółowych informacji w chwili obecnej jest niemożliwe.

( KWP Gorzów Wlkp. / ms )
 

Powrót na górę strony