Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol, papierosy i tytoń

Data publikacji 04.04.2011

Kryminalni z Krzyża Wlkp. wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Piły zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy, który przechowywał na swojej posesji kilkadziesiąt tysięcy paczek papierosów różnych marek, kilka kilogramów tytoniu oraz kilkaset litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Już od pewnego czasu do policjantów z Komisariatu Policji w Krzyżu Wielkopolskim docierały informacje o nielegalnej sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych na terenie podległej im gminy. Z racji tego, że sprawa dotyczyła polityki celnej, swoimi ustaleniami podzielili się z funkcjonariuszami pilskiej służby celnej. Wspólnie zaplanowany dalszy sposób działania pozwolił na doprowadzenia sprawy do finału i ostateczne uderzenie.

Funkcjonariusze wspólnie weszli na posesję należącą do 50-letniego mieszkańca gminy Krzyż Wielkopolski. W trakcie przeszukania znajdujących się tam pomieszczeń gospodarczych mundurowi znaleźli ponad 23 tys. paczek papierosów różnych marek bez akcyzy, 7,5 kg tytoniu, 59 litrów spirytusu oraz 178 litrów wódki. W przypadku wprowadzenia ich do obrotu Skarb Państwa poniósłby starty szacowane na ponad 280 tysięcy złotych.

Znalezione artykuły zabezpieczono, ich właściciela zatrzymano. 50-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony