Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za udział w ustawce pseudokibiców

Data publikacji 05.04.2011

Policjanci z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców KSP zatrzymali 25-letniego Michała P. powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze stołecznych drużyn piłkarskich. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna odpowie za udział w tzw. ustawce pseudokibiców podwarszawskich drużyn, do której doszło w czerwcu 2008 r. Michałowi P. może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

]Policjanci z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców stołecznej Policji rozpracowując środowisko pseudokibiców zebrali materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie 25-letniego Michała P. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna brał udział w bójce pomiędzy sympatykami dwóch podwarszawskich drużyn.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, gdyż uważał , że „ustawka ”, w której brał udział, dawno została zapomniana. Michał P. usłyszał zarzut za udział w bójce w czerwcu 2008 roku.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za udział w bójce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stale monitorują sytuację i kontrolują środowisko pseudokibiców. Zapowiadają, że będą zdecydowanie reagować na przypadki łamania prawa ze strony pseudokibiców.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony