Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powoływała się na wpływy w Policji

Data publikacji 05.04.2011

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali mieszkankę Dąbrowy Górniczej, która powoływała się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oszustka obiecywała młodemu człowiekowi zwrot prawa jazdy, które mundurowi odebrali mu za jazdę po alkoholu. Usługę rzekomej pomocy w zwrocie zatrzymanego dokumentu wyceniła na 4 tys. złotych. Możliwe, że zatrzymana kobieta oszukała w ten sposób także inne osoby.

Policjanci z BSW, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Dąbrowie Górniczej, zatrzymali 37-letnią kobietę, która powoływała się na rzekome wpływy w katowickiej komendzie wojewódzkiej Policji. Stróże prawa zdobyli informację, że do mieszkańca powiatu dąbrowskiego, któremu w marcu zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, zgłosiła się kobieta, oferująca pomoc. Zaproponowała mu, że za kwotę 4 tys. złotych załatwi zwrot zatrzymanego dokumentu. By stać się bardziej wiarygodną w oczach mężczyzny, twierdziła, że jest zatrudniona na stanowisku kierowniczym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Młody człowiek przystał na jej propozycję. Umówili się, że połowę należnej kwoty przekaże jej po 20 marca, a drugą połowę - kilka dni później. Kobieta zatrzymana została przez policjantów BSW na gorącym uczynku, kiedy przyjmowała pieniądze od swej ofiary.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony