Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali przy prowadzeniu biura opłat

Data publikacji 05.04.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzewanych o udział w oszustwach przy prowadzeniu biura opłat, gdzie pokrzywdzeni wpłacali pieniądze tytułem czynszu, opłat za gaz, czy energię elektryczną. Opłaty nie trafiały jednak do odbiorców. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Cała sprawa miała swój początek w czerwcu 2010 roku. Do Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zgłosił się wówczas mężczyzna, który został oszukany przez firmę finansową prowadzącą na terenie dzielnicy Fabryczna biuro opłat za czynsz, gaz i energię. Pokrzywdzony wpłacił kwotę ponad 1900 złotych, które to pieniądze następnie nie wpłynęły na konto odbiorcy. Gdy wrócił do biura by wyjaśnić sprawę, okazało się, że zostało ono zlikwidowane.

W wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili jeszcze pięć innych oszukanych w ten sposób osób. W lipcu 2010 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali podejrzewanego o udział w tych oszustwach 21 - letniego mężczyznę, którego rola - jak się okazało - sprowadzała się do założenia na swoje nazwisko działalności gospodarczej oraz otwarcia biura, które działało tylko przez tydzień czasu.

Kontynuując czynności zmierzające do ustalenia pozostałych osób zamieszanych w tę sprawę, 1 i 4 kwietnia br. policjanci zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn w wieku od 22 do 24 lat, podejrzewanych o udział w tym procederze. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustw.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony